OKD daruje Nadaci OKD 58 milionů korun. Získají je města a obce ovlivněné těžbou

03.07.2023

STONAVA, 3. července 2023 – Společnost OKD poskytne Nadaci OKD dar ve výši 58 milionů korun. Prostřednictvím grantového řízení bude použit na podporu veřejně prospěšných projektů měst a obcí v okresech Karviná a Frýdek – Místek.

 

„Na základě loňských výborných výsledků hospodaření jsme se rozhodli použít část zisku ke zkvalitnění života ve městech a obcích, které dlouhodobě ovlivňuje činnost společnosti OKD. Chceme tím ještě více přispět k rozvoji tohoto regionu,“ uvedl Jiří Bubík, finanční ředitel OKD a předseda správní rady Nadace OKD.

 

Částka 58 milionů korun bude z velké části rozdělena mezi investiční projekty nekomerčního charakteru prostřednictvím nového nadačního programu Nadace OKD obcím. Žadateli mohou být města a obce v okresech Karviná a Frýdek – Místek a jejich příspěvkové organizace.

 

„Město nebo obec může podat žádost o podporu jednoho či dvou projektů, přičemž výše podpory každého z nich může činit až 5 milionů korun. Mohou to být například naučné stezky, cyklostezky, hřiště, výsadba veřejné zeleně nebo projekty zaměřené na péči o kulturní či technické památky a jejich rozvoj. Žádosti budeme přijímat od 1. srpna do 30. září,“ doplnila Monika Němcová, ředitelka Nadace OKD.

 

Prostřednictvím nadace pomáhá společnost OKD jakožto její zřizovatel uskutečňovat veřejně prospěšné projekty v Moravskoslezském kraji. Od svého založení v roce 2008 již Nadace OKD podpořila více než 3 200 projektů částkou převyšující 365 milionů korun.