Generálním ředitelem OKD se stal Roman Sikora

01.04.2023

STONAVA, 1. dubna 2023 – Generálním ředitelem těžební společnosti OKD byl k 1. 4. 2023 jmenován současný předseda představenstva OKD Roman Sikora, který dosud ve vedení firmy zastával pozici obchodního ředitele. Post generálního ředitele nebyl dříve obsazen.

 

„Jako patriot tohoto regionu si cením příležitosti stát v čele jedné z nejvýznamnějších průmyslových společností v kraji a jediného producenta černého uhlí v Česku také jako její generální ředitel. S celým týmem vedení usilovně pracujeme na zajištění všeho, co je potřeba k úspěšnému prodloužení těžby, neboť společnost OKD má důležitou roli v řešení energetické situace,“ uvedl Roman Sikora.

 

Roman Sikora (58) nastoupil do OKD v dubnu 2022 z pozice výkonného ředitele černouhelného polského dolu PG Silesia Czechowice - Dziedzice, kde byl zodpovědný za řízení a organizaci všech povrchových činností. Předtím pracoval v hutnictví. Vystudoval Vysokou školu báňskou – Technickou univerzitu Ostrava, Fakultu strojní, obor strojní zařízení dolů a hutí. Je držitelem titulu MBA v oboru ekonomika řízení podniků.